Trzy ostatnie lata to okres modernizacji, tworzenia nowych oddziałów i kampanii promujących zdrowie.
177 mln złotych - ta kwota w ciągu ostatnich 3 lat została przeznaczona na wsparcie śląskiej służby zdrowia. Z całej sumy, 7 mln zostało przeznaczone na programy zdrowotne i działalność na rzecz osób niepełnosprawnych, pozostałe 170 mln to zaś pieniądze przeznaczone na inwestycje w wojewódzkie placówki ochrony zdrowia.
Ochrona zdrowia jest priorytetowym działaniem od początku obecnej kadencji. Inwestycje w sprzęt oraz budynki mają bezpośredni wpływ na jakość usług, jednak nie mniej ważne jest wsparcie dla osób potrzebujących szczególnej pomocy. Duży udział miały więc działania polegające na wsparciu programów profilaktycznych, kampanii promujących zdrowie, ale przede wszystkim osób, które znajdują pracę i zajęcie w zakładach aktywności zawodowej.
Wśród inwestycji możemy wymienić m.in.: zakup systemu neuronawigacji chirurgicznej dla Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 4 w Bytomiu (1,5 mln zł), utworzenie Śląskiego Centrum Perinatologii, Ginekologii i Chirurgii Płodu w Szpitalu Specjalistycznym nr 2 w Bytomiu (10 mln zł) czy modernizacja Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. NMP w Częstochowie (między innymi oddziału obserwacyjno-zakaźnego, Oddziału Onkologii z Pododdziałem Dziennym Chemioterapii).
Warto też wspomnieć, że nasze województwo to krajowy lider w dziedzinie liczby nadzorowanych zakładów aktywności zawodowej oraz ilości zatrudnionych w nich ludzi. 3 z 13 obecnie działających zakładów powstało w ciągu ostatnich trzech lat, a w sumie zatrudniają one 590 osób z niepełnosprawnością.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz