wtorek, 19 września 2017

Nowy rozdział Stadionu Śląskiego

Medaliści lekkoatletycznych Mistrzostw Świata w Londynie, działacze i samorządowcy uczestniczyli w podpisaniu listu intencyjnego. Otwiera on nowy etap w historii Stadionu Śląskiego.

Wojciech Saługa i Henryk Olszewski złożyli podpisy pod listem dotyczącym współpracy Samorządu Województwa Śląskiego i PZLA. List dotyczy organizowania na Stadionie imprez sportowych. Pierwszym efektem podjętej współpracy jest organizowany już 1 października Dzień Otwarty, gdzie na odwiedzających czekać będzie mnóstwo atrakcji oraz upominkowy bilet.

Z kolei w przyszłym roku na Stadionie odbędzie się Memoriał Kusocińskiego, czyli odbywające się od 1954 roku zawody. Są one rozpoznawalne w świecie lekkoatletyki. Następnie w 2019 roku dawny "kocioł czarownic" powita uczestników Mistrzostw Polski w lekkoatletyce.

Oczywiście jak na stadion przystało, nie może zabraknąć starć piłkarzy. W dniach 4-10 października br rozegrane zostaną kwalifikacje do Mistrzostw Europy do lat 19. 

Uczestnicy Dnia Otwartego będą mogli dopingować finiszujących uczestników PKO Silesia Marathon, a tego samego dnia o 16:15 rozpocznie się mecz Reprezentacji Śląskich Oldbojów z Zaproszonymi Gwiazdami (odniesienie do słynnego starcia Polski a ZSRR). Od 13 do 15 października na drogach naszego województwa rozegra się Rajd Śląska 2017, a serce całej imprezy będzie biło nie gdzie indziej jak właśnie na Stadionie Śląskim.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz